Blog

Wiedza w pigułce

Jak oszczędnie zorganizować  małe wesele ?

Przygotowanie wymarzonego wesela spędza sen z powiek wszystkim Parom Młodym. Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu, przez co  chcemy żeby było idealne i na długo pozostało w pamięci  naszej i gości.
Idealnie nie musi jednak oznaczać drogo, podpowiadamy od czego zacząć organizowanie wesela by nie dać się zwariować.

Odpowiedzmy sobie na kluczowe pytanie – Co zabiera nam największą ilość budżetu podczas organizacji przyjęcia weselnego?  I spróbujmy je znacznie zmniejszyć.

Zacznijmy od Sali weselnej, bo to ona w szczególności generuje największe koszta. Zwłaszcza  kiedy decydujemy się na organizację małego przyjęcia, co wbrew pozorom często wynosi nas porównywalnie tyle ile organizacja dużego przyjęcia.
Większość ślubów organizowana jest latem dlatego warto wybrać salę weselną, która jest klimatyzowana, lub zastanowić się czy nie lepszym i tańszym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie wesela w hali namiotowej na świeżym powietrzu. Dając gościom komfort, a jednocześnie uchronić się od deszczu i wiatru w razie niepogody. Ta opcja sprawdzi się również w przypadku organizacji niewielkiego przyjęcia weselnego, lub  kiedy sala weselna ma z góry założoną minimalną ilość gości, a co najważniejsze, rozstawienie hali namiotowej podczas organizacji wesela jest znacznie tańsze niż koszt wynajmu sali.  Halę możemy ustawić w każdym wyznaczonym przez Ciebie miejscu, ustawić odpowiednią ilość stołów oraz krzeseł i dodatkowo tak zorganizowane przyjęcie będzie z pewnością wyjątkowe i klimatyczne. Klik -> <klk hala> (przenosi na naszą stronę z wypożyczeniem sprzętu)

Catering musi być na weselu smaczny i zaspokoić naszych gości.
Dania zamawiane w restauracjach często kosztują nas ogromne pieniądze i nie zawsze spełniają nasze oczekiwania ponieważ nie każde wymyślone przez nas danie znajduje się w karcie.
Organizując wesele, skupmy się na kulinarnych upodobaniach gości. Jeśli lubujecie się w egzotycznej kuchni, nie oznacza to że Wasi goście również. Ważne jest by jedzenie smakowało wszystkim, więc warto stworzyć urozmaicone menu. Dlatego dobrze wybrać firmę cateringową, która nie posiada jednego stałego menu w swojej ofercie, a wręcz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta.

Decydując się na wybranie firmy, która posiada doświadczenie w organizacji wesel oraz wszystkie niezbędne dla nas rzeczy, tak byśmy sami mogli stworzyć ten dzień tak jak sobie to wymarzyliśmy, znacznie zmniejszamy koszt naszego przyjęcia.

 

Jaka wódka na weselu? Ile wódki na weselu ?

To dwa najczęściej zadawane przez młodych pytania. Z naszego doświadczenia wiemy, że zależy to przede wszystkim od liczby gości, oraz od możliwości 😉 Zależne jest to również, od rodzaju Waszego przyjęcia. W takim przypadku to Wy decydujecie ile alkoholu chcecie aby wasi goście wypili. Jeśli przyjęcie jest skromnym obiadem w gronie rodziny, to ilość butelek będzie znikoma. Można dołożyć na stół wino czy koniak, które również cieszą się popularnością. Jeśli decydujecie się na organizację większej zabawy, i Wasze wesele, będzie trwać dwa dni wraz z poprawinami, musicie uzbroić się w zapasy. Jeśli chodzi o wódkę na weselu, lepiej żeby zostało, a niż zabrakło. Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, żeby przeliczyć alkohol na liczbę gości. Biorąc pod uwagę, opcję „ żeby nie zabrakło” liczy się 0,5 l  wódki na osobę. Jaki rodzaj wódki ? Tu górę biorą upodobania smakowe, ale i cenowe. Od Was tylko zależy czy zdecydujecie się na wódkę z górnej półki, czy komercyjnie dostępną dla każdego. Umówmy się, że tanio wcale nie znaczy gorzej 😉 

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Close Menu
×
×

Koszyk